Družstvo dorostenců odehrálo v neděli zápasy na domácí palubovce

8. březen 2022

Družstvo dorostenců se v neděli 6. 3. 2022 představilo na domácí palubovce, soupeři byli TJ Turnov a Mývalové z Harcova. 

První zápas nabídl derby s Turnovem. Z předchozích utkání jsme předpokládali nějaký průběh utkání, který se začal od první minuty naplňovat. V držení míčku a kombinaci jsme byli lepší jak náš soupeř, z čehož pramenilo velké množství střel a šancí. V první třetině jsme dokázali dvě využít. Nejprve po pěkné krosové přihrávce skóroval Matěj Drbohlav a minutu před koncem se důrazem na malém brankovišti z dorážky prosadil Domča Kyloušek. Bohužel jsme také z předchozích zápasů věděli, že soupeř umí trestat chyby v rozehrávce či zbytečné ztráty při přechodu do útoku. Jednu takovou využil 30 vteřin před koncem třetiny.

Prostřední třetina z naší strany nabídla úbytek aktivity. Už jsme se nedokázali tak lehce dostávat do zakončení, naopak větší počet střel měl náš soupeř. Jenže mi v tomto zápase měli v brance Kubu Zamastila, který předváděl skvělé zákroky a celý zápas nás tak držel ve hře. Nakonce padly dva góly, po jednom na každé straně, a tak jsme do poslední části šli s jednobrankovým vedením.

Poslední část začala z naší strany tragicky, absolutně se nám přestala dařit kombinace, přihrávky odskakovaly, prohrávali jsme osobní souboje a soupeř tak začal zlobit ještě více. Odměnou mu byla vyrovnávací branka. Navíc, po laciné chybě Bruna Břenka se soupeř dostal poprvé v zápase do vedení. To naštěstí nevydrželo dlouho, když se střelou z dálky prosadil Zdenda Král. Samotný závěr zápasu byl neuvěřitelný. Poté co byl dvě a půl minuty před koncem vyloučen Kuba Prousek, jsme si mysleli, že nás čekají dvě krušné a nepříjemné minuty. Jenže kluci předvedli neuvěřitelnou věc, prakticky celé dvě minuty soupeři nepůjčili ve čtyřech míček a navíc vše korunoval nádhernou střelou pod břevno Vojta Janů a vystřelil nám tak vítězství. 

Do druhého zápasu jsme určitě nenastupovali jako favorité. Jasně jsme věděli co nás čeká - nepříjemný, běhavý soupeř, který se nebojí důrazu, střílí ze všech pozic. To nám ukázal hned po minutě hry, kdy překvapivá střela skončila za zády Martina Dumka. Vyrovnání jsme si schovali do páté minuty, kdy přesilovou hru střelou z dálky využil Bruno Břenek. Bohužel na konci třetiny bekhendovou střelou k tyči soupeř přidal druhý gól.

Od druhé třetiny jsme byli v zápase jasně lepším týmem, chtěli jsme hrát florbal, kluci předváděli povedené kombinace i střely z dálky. Odměnou za aktivitu jim byly dva góly, kterými jsme se dostali do vedení. To jsme do přestávky bohužel neudrželi a nechali soupeře vyrovnat.

Poslední část pro nás nemohla začít hůř, hned po 25 vteřinách jsme dostali nešťastný vlastní gól po rozehrávce z rohu. Ale zbraně jsme neskládali, soupeř hrozil pouze po rychlých brejcích či dlouhých nahozených balónech, ale všechny tyto náznaky skvěle kryl Kuba Zamastil. Když ve 40. minutě nádhernou tečí vyrovnal Vojta Karpíšek, všichni jsme věřili v obrat a vítězství. Bohužel přišel špatně rozehraný trestný úder a samostatný únik soupeřova hráče, který skončil gólem. Ze závěrečného tlaku a hře v šesti jsme už bohužel vyrovnat nedokázali. 

Hodnocení trenéra družstva Jana Šimona: 

V obou zápasech jsme věděli přesně co nás čeká a to se také naplnilo. Utkání s Turnovem bylo o nás a o tom, kolik chyb uděláme a kolik jich soupeř potrestá. První polovina utkání super, pak nás opustila přesnost v přihrávce, možná nervozita a zase jsme si průběh zápasu zbytečně zkomplikovali. Díky neuvěřitelné hře v oslabení jsme dokázali Turnov i potřetí v sezóně porazit.

Důraz a jednoduchá rychlá hra měli být největšími našimi zbraněmi proti soupeři, který se prezentuje dlouhými nahazovanými míčky či rychlými protiútoky. Perfektní výkon po celý zápas. Určitě nejlepší v celé sezóně. Kluci si dokázali, že když makají a dají do toho všechno, tak mohou hrát proti komukoli vyrovnaný mač. Bohužel tenhle zápas skončil porážkou týmu, který si to rozhodně nezasloužil, ale takový je sport. Jedeme dál, v trénincích budeme na sobě makat a v Turnově v posledním zápase sezóny jim tohle vrátíme.

Klukům velké poděkování za předvedené výkony, kloubouček dolů, jak v poslední době vyrostli. Početné fanouškovské základně děkujeme za atmosféru.