Družstvo mladších žáků se zúčastnilo 8. ročníku turnaje JUNIOR Sokol Cup v Pardubicích

18. září 2020

Dne 12.9.2020 se naše družstvo Mladších žáků zúčastnilo již 8. ročníku turnaje JUNIOR Sokol Cup v Pardubicích.

Turnaj se odehrál v režimu 3 + 1 – tedy na malé hřiště, a proto jsme tento turnaj pojali hlavně jako zábavu pro děti s tím, že se po dlouhé době mohou poměřit i s jinými týmy a zjistit tak, co se po delší pauze bez florbalu „zapomnělo“.

Ve skupině jsme postupně odehráli šest zápasů. Souboje s nakonec se vyrýsovanou první čtyřkou byli velmi vyrovnané a od vítězství nás vždy dělila jediná branka, takže vlivem někdy vlastních chyb a někdy trochu toho štěstíčka, jsme v konkurenci silných týmů skončili na čtvrtém místě ve skupině. Nutno dodat, že za pozdějšími vítězi celého turnaje hráči z Mohelnice či domácími Pardubicemi.

Vyrovnané zápasy s první čtyřkou byly vyšperkované zápasy se soupeři, kteří se nakonec umístili v zadních řadách a nad nimi naši hráči s přehledem vítězili i dvouciferným rozdílem ve skóre. Postup ze skupiny ze čtvrtého místa znamenal zápasy o umístění s týmy z dalších dvou sedmičlenných skupin, které se také umístily na čtvrtém místě a tyto souboje mám přinesly konečné 10. místo z 21. účastníků turnaje.

Turnaj nám odhalil slabiny na kterých budeme pracovat, zároveň i potvrdil individuální kvality našich dětí. Velmi dobře zachytal gólman a do týmu zapadl nováček z elévů Maty Jakubů. Pochvala, krom celého týmu patří i dalšímu ze stále ještě elévů Dáňovi Kylouškovi , který bojoval i s o hlavu většími protivníky a rozhodně byl jedním z nejplatnějších hráčů v poli. Všichni si turnaj užili, nikdo se vážně nezranil a ze hřiště se odcházelo s vítěznou náladou. Velkou pochvalu jsme dostali za naší předvedenou hru přímo od šéftrenéra a asistenta trenéra mužů extraligového Sokola Pardubice Ladislava Štancla, který nešetřil komplimenty nad šikovností našich dětí.

Závěr dne jsme zakončili v místním plaveckém bazénu a následnou návštěvou oblíbeného „Mekáče“. Celý den se velmi vydařil a rádi se na turnaj, pokud okolnosti dovolí za rok zase podíváme.

Děkuji hráčům za předvedenou hru a skvělou prezentaci Semilského florbalu.
Jmenovitě: Matyáš Bezděk (G) , Matěj Drbohlav, Matyáš Bažant, Maťej Jakubů, Dominik Weisshaupt, Dominik Kyloušek, Daniel Kyloušek, Ondřej Zeller, Juraj Polakovič

Za tým trenérů hodnotil: Aleš Hypšman, asistent trenéra