Junioři brali v prvním turnaji sezóny 6 bodů!

27. září 2020

Družstvo juniorů se vydalo na první turnaj sezóny do haly v Tanvaldu, kde je čekaly dva zápasy s nevyzpytatelnými soupeři. S oběma soupeři si poradili a vstoupili tak do sezóny bez s dvěmi výhrami.

SCC Semily 9:3 SC Podještědí Český Dub
SCC Semily 5:4 FBC Česká Lípa

Komentář trenéra Jana Štěpánka:

Všichni jsme se již těšili až nám po dlouhé pauze opět začne sezóna s ostrými zápasy. V prvním zápase nás čekal soupeř z Českého Dubu, od kterého člověk nikdy neví co čekat. Mají velmi šikovné kluky, kteří ale postrádají týmovost a sehranost. Chvíli nám trvalo než jsme se do zápasového tempa dostali, ale jinak jsme měli celý zápas pod kontrolou.

V druhém zápase nás čekal mnohem těžší soupeř, FBC Česká Lípa. Těsně před zápasem jsme se kvůli nesrovnalostem s rozhodčími dozvěděli, že do zápasu nemůže nastoupit Tomáš Chmelík, což pro nás bylo během zápasu docela ztráta, ale jsem rád jak to Tomáš vzal a byl pro kluky na střídačce jako morální podpora. Chtěl bych se Tomovi omluvit, že ho rozhodčí nenechali hrát a poděkovat mu za roli, kterou v tomto zápase sehrál.

Ale zpět k zápasu, již od první minuty bylo jasné, že to bude těžký boj. Oba týmy se přetahovaly ve vedení a bojovaly o každý balón. Náš soupeř vynikal v jejich rychlosti s balonkem a řešením přečíslení. My jsme zase hráli skvěle v obraně a využívali jsme vyložené brankové příležitosti. Když jsme soupeři odskočili na 5:3, díky brzké brance Funa na začátku třetí třetiny, tak se kluci semkli a dokázali vítězný stav udržet i v závěru zápasu, kdy soupeř snížil na konečných 5:4.

Samozřejmě nesmím zapomenout i na skvělý výkon Formika v bráně, který tým v nejtěžších chvílích podržel.

Do dalších zápasů jsme si odnesli, že máme velký potenciál, nesmíme usnout na vavřínech a dál makat na tréninkách. Trochu mě mrzí některé nevyužité přesilovky, kterých jsme měli požehnaně, ale na tom zapracujeme.

Děkuji klukům za odmakaný turnaj, soupeřům za zápasy a všem fanouškům za podporu!