Starší žáci odehráli další turnaj na Smržovce

22. listopadu 2022

K dalšímu turnaji starší žáci vyrazili na Smržovku, kde je v místní hale čekaly týmy FBC Panthers Liberec black a FBC Lomnice.

I vzhledem k výsledku prvního vzájemného utkání a kvalitě soupeře, měli kluci a Terka do zápasu jasně dané cíle. Držení míčku, pohyb bez míčku, aktivní presink bez faulů v útočném pásmu a využívat „přihraj a běž“. Od první minuty byla kvalita na hokejce opět výrazně na naší straně, čehož si naši hráči plně uvědomovali. Když už se po minutě a půl poprvé v zápase prosadil Matěj Drbohlav, tak to mohlo vypadat na další jednoznačnou záležitost z naší strany. Bohužel na dlouhou dobu to bylo to poslední pěkné, co jsme předvedli. Až těsně před koncem první třetiny se nám podařilo skórovat podruhé.

O přestávce jsme si řekli, že z cílů prakticky nic neplníme a máme velký problém s nasazením a bojovností. I z tohoto důvodu, po vstřelení třetí branky, sáhl trenér mužstva k velmi neobvyklému kroku. Hře bez brankáře, ale s pěti hráči v poli. Pět minut druhé třetiny si tak hráči museli více vážit míčku a při ztrátě předvést větší bojovnost než do té chvíle. Až na jedno malinké nešťastné zaváhání, které skončilo brankou libereckých se to podařilo.

Třetí třetina se už hrála v „normálním“ počtu hráčů. Nejlepší z celého zápasu. Především Matyáš Bažant ukázkově předváděl základní návyk „přihraj a běž“, za což byl odměněn celkově třemi góly v zápase (v oficiálním zápise mu jeden špatně napsali) a dalšími dvěma asistencemi. Na konci tak svítilo skóre 8:1 pro náš tým a zajímavostí je, že o všechny góly se postaralo duo Drbohlav-Bažant.

Druhý zápas byl „bitvou“ o první místo v tabulce. Čekalo nás derby s Lomnicí. Prvních sedm minut dalo ráz celému zápasu a prakticky i rozhodlo o konečném skóre. Ale pojďme postupně. Už po 37 vteřinách se zpoza branky šikovně prosadil lomnický útočník. Na konci třetí minuty jsme dokázali Drbohlavem vyrovnat. Ale pak jsme bohužel soupeře nechali odskočit do tříbrankového rozdílu. Chyběl nám pohyb, zastupování se a bojovnost směrem dozadu.

Prostřední část přinesla naději v podobě dvou branek, tuto naději utnulo přísné vyloučení za špatné střídání, které lomničtí dokázali potrestat brankou. Naši hráči nic nevzdali a pět minut před koncem zápasu se nám podařilo vyrovnat, když se střelecky prosadil po pěkném úniku Dominik Kyloušek, a vyrovnávací branku vstřelil Matěj Drbohlav. Bohužel ve 27. minutě zápasu přišlo černých 56 sekund, kdy jsme dostali tři slepené góly a o výsledku tak bylo rozhodnuto. Kosmetickou úpravu a na konečných 6:8 z našeho pohledu měl na svědomí Dáňa Kyloušek po pěkné spolupráci s Ondrou Zellerem. K závěrečnému tlaku jsme se bohužel už nedostali.

A jak, včetně neobvyklého tahu, turnaj zhodnotil trenér mužstva Jan Šimon?

„První zápas byl významně ovlivněn kvalitou soupeře, ta bohužel zdaleka nedosahuje kvalit a schopností našich hráčů, takže mělo být jen otázkou, kolik gólů nastřílíme. Ale protože chci, aby i tyto zápasy kluky a Terku někam posunovaly a něco jim dayi, tak jsem na ně poměrně náročný co se týče požadavků na plnění cílů. Především, aby byli v pohybu, byla tam bojovnost a nasazení v každém okamžiku. To se bohužel v první polovině zápasu nedělo, takže i přestože jsem je v přestávce upozornil, že pokud nedojde ke zlepšení, tak budou hrát bez brankáře, musel jsem k tomuto kroku sáhnout. Mým jednoznačným cílem bylo, aby hráči museli „zapnout“ v osobních soubojích a hře směrem dozadu, protože za nimi byla prázdná branka. I z tohoto důvodu zůstali pouze v pěti a nepřidal jsem šestého hráče. Z mého pohledu byl cíl tohoto mého neobvyklého kroku naplněn. Proto jsme se ve třetí třetině vrátili ke hře v obvyklém počtu.

Z druhého zápasu mám smíšené pocity. Na jednu stranu snaha, několik povedených akcí, šancí, ale na druhé straně na to co jsem upozorňoval, na co si hráči měli dávat pozor, tak přesně rozhodlo výsledkově ten zápas. Lomnice nás absolutně ničím nepřekvapila, hrála přesně tak jak jsem čekal, a jak jsem v kabině říkal. A proto mě tahle porážka mrzí a štve. Nicméně ze všech věcí se poučíme, rozebereme a popovídáme na tréninku, tak abychom příště byli lepší a silnější.“