Starší žáci v neděli odehráli tři zápasy na domácí palubovce

1. dubna 2022

I díky jednomu zrušenému turnaji se naši starší žáci podruhé a naposledy v sezóně představili na domácí palubovce. Složení koše bylo skoro stejné jako před 14 dny v Turnově, akorát Českou Lípu nahradili Teplice, takže jsme se znova utkali s Jabloncem a v derby s Turnovem. 

První zápas proti Jablonci nabídl z naší strany velmi neurovnanou hru plnou ztrát míčku, nepřesných přihrávek, navíc bez pohybu a větší bojovnosti. Výsledek nakonec skončil v náš prospěch, ale bylo to hlavně díky Kubovi Zamastilovi v brance, který ji uzamkl, a také neschopnosti jabloneckých hráčů trestat naše chyby. 

Úvodní poločas druhého zápasu nabídl poměrně divokou přestřelku, když během pěti a půl minuty padlo celkem šest gólů. Z toho čtyři vstřelili naši hráči. Nic nenasvědčoval tomu, že bychom v tomto zápase neměli zvítězit. Opak byl ale pravdou. V druhém poločase tepličtí ukázali jak se bojuje o body, odměnou jim byly dva vstřelené góly a vyrovnání na konečných 4:4. Nutno podotknout, že k jejich bojovnosti se přidalo i štěstí, kdy hned několik střel našich hráčů zacinkalo na konstrukci branky nebo je pochytal výborný teplický brankář. 

Školou z produktivity bylo poslední utkání turnaje s Turnovem. Naši hráči se vpředu spíše trápili a marně hledali nějakou cestu ke gólovým šancím. Na druhé straně turnovští hráči trefovali síť i z nemožných úhlů. Výsledek tak byl naprosto opačný tomu z minulého turnaje, kdy jsme jednoznačně zvítězili my, tentokrát to byl Turnov, kdo zaslouženě vyhrál. 

Hodnocení turnaje trenérem Janem Šimonem:
I když jsme v prvním zápase vyhráli, tak to bylo díky velkému štěstí a Zámovi. Žádný z cílů s kterými jsme do zápasu šli se nedařilo naplňovat. Bez pohybu, bojovnosti, plno nevynucených ztrát míčku, předržování, to vše mělo vliv na celý průběh utkání. Od druhého zápasu přišlo aspoň zlepšení v chování týmu, kdy začali více fungovat jako jeden tým a ne parta jednotlivců a individualit. Nicméně to bylo málo k tomu, aby výsledkově další dva zápasy dopadly lépe. Děkujeme fanouškům za podporu, především zápas s Teplicemi měl na tuhle kategorii nevídanou atmosféru.